Bilgi Restoranlar uluburun tanrıca Cevat Şakir Balıkcı Bodrum Boncugu Bodrum Rehberin
 Bodrum Rehberin
Bodrum Bodrum Rehberi Sualtı Arkeolojisi Müzesi Bodrum Yarımadası Antik Kentler Bilgi Emlak iletisim
BODRUM RESTORANLAR
Bodrum yarımadası birbiriyle adeta yarışan çok sayıda restoran ile Türkiye'nin gourmet cennetlerinden birisidir. Öncelikle bu restoranların sadece Türk mutfağı sunmadığını sıkça Çin, Hint, Özal doğu ve dünya  mutfaklarını da tadabileceğiniz söylemek istiyoruz. Genelde Türk, Akdeniz ve dünya mutfaklarını sunan çok sayıda restoran müşterilerini her açıdan tatmin etmek ve onlara çok geniş bir yelpaze sunmak egilimdeler.
Büyük bir ağırlık şüphesiz kıyı şeridinde yer alan çok sayıda balık restoranlarıdır. Deniz kıyısında olmayan Bodrum'un balık Pazarı'nda yeni bir Nevizadeye dönüşen balık restoranlarını ve bagimsiz olarak birkaç balık restoranını sayabiliriz.
Bodrumda balık yemek isteyenlerin tercihi olan yerler arasında Birçok balık restoranının barındıran Gumusluk Köyünü, yine liman bölgesinde ve Marina'nın devamı olan  caddede çok sayıda balık restoranını barındıran Yalıkavak Beldesini, Gündoganı ve  en eski balık restoranlarını barındıran Bodrum'u sayabiliriz. Et restoranları içinde başı Konacıkda yer alan Denizhan restoran çekmekde. Zeytintinyagli ve yöre yemeklerinde ise lider hala Konacık’daki Kısmet lokantasıdır. Bodrum'un en eski balık lokantası olan Körfezi, sadece birkaç kap ev yemeği sunan Sakızana gibi çok sayıda ilginç restoran size çok degişik tatlar sunarlar.